South Park: Co stojí za změnou českého dabingu Kyla?

Zobrazit dalších 6 obrázků
Proč Pavel Šrom končí s dabováním postavy Kyla?

Změna českého dabingu v seriálu Městečko South Park, konkrétně hlasu Kyla, vyvolala mezi fanoušky českého znění velké emoce. Při výběru nového dabéra se minulý týden rozhodovalo mezi Josefem Cardou a Jakub Saicem. A přestože prostřednictvím Facebooku hlasovali samotní diváci, výsledná volba se mnohým z nich nelíbila. Vítězného Cardu dělilo od Saice celých 19% hlasů (viz galerie). Ponejvíce lidí se bouří, že Šrom vůbec neměl odejít a pokud to bylo nevyhnutelné, měl by se seriál nadále vyšílat s titulky, bez dabingu. Jiní zase nesouhlasili s náhradou za Šroma. Prima Comedy Central na to reagovala:

"Zvolili jsme takové dabéry, kteří byli dostupní a na roli vhodní. Víme, že změna dabéra bývá pro diváky často nepříjemná, nikdy nebudou všichni spokojení. Věříme však, že vybraný dabér se zhostí role stejně dobře jako předchozí. Většina našich diváků stále seriály v televizi ráda sleduje v českém znění," stojí ve vyjáření stanice.

Rozhovor: Český dabing dále upadá, existují černé listiny
 

Mnozí si zároveň pokládali otázku, proč vlastně původní dabér končí: "Pavel Šrom se rozhodl s dabingem skončit obecně. Mrzí nás to, nicméně se sluší mu poděkovat za úžasných dvacet let, během kterých propůjčoval hlas jednomu z hlavních hrdinů z městečka South Park, které se za tu dobu stalo doslova kultovním seriálem." 

A jak jste na tom vy? Je Carda trefou do černého? Oba dabéry, kteří soutěžili o hlas Kyla, si poslechněte níže. 

Zdroj: Prima Comedy Central

Galerie

Komentáře 1

.Karel | 18.11.2018 08:57
Na SP s dabingem už nekoukám, ale Carda mě na Kyla překvapil. Myslím, že fanoušci nemají důvod se rozčilovat. Skvěle na něj sedí... a to sem čekal, že Jakub Saic bude muset být nejlepší alternativa.

Související články

Šéfredaktorkou webu je Petr Slavík, e-mail serialy@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail studio@koncal.com

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu

© 2016 – 2020 FandimeSerialum.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest

Zavří reklamu