Černé vdovy: Finská versus česká verze - porovnejte jejich představitelky

Černé vdovy: Finská versus česká verze - porovnejte jejich představitelky | Fandíme seriálům
Zobrazit dalších 6 obrázků
Sledujete seriál Černé vdovy? Pak je tento článek přesně pro vás. 

Nový seriál televize Prima Černé vdovy, jehož první díl zhlédlo půldruhého milionu diváků, má své kořeny ve Finsku. Mustat Lesket, jak zní originální název krimiseriálu, má ve své původní zemi velkou oblibu a dočkal se i druhé série. Jak moc si jsou hlavní finské představitelky podobné s těmi česko-slovenskými a mají herečky něco společného? Budete se divit.

Pihla Viitala jako Veera Joentie
Jana Plodková jako Renata Jůzlová

Zatímco v české verzi je hlavou a iniciátorem celé vraždící akce Jitka Čvančarová, v té původní to padlo na ramena Pihly Viitala, známé finské herečky, režisérky a scenáristky. Herečka má sedmiletou dceru Astrid, je rozvedená a žije s přítelem Alexanderem Schimpfem, jehož kořeny sahají až do Kazachstánu a Německa. Dnes žije rodina v Helsinkách. Herecká profese ji zavedla i do Řecka. Objevila se také v německém fantasy filmu Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic. K roli v seriálu Mustat Lesket se dostala herečka náhodou, když ji producent potkal v jedné kavárně a pozval na konkurz. Zajímavostí je, že v seriálu Pihle hrála dceru, tedy malou Lízu, skutečná dcera druhé vdovy Mally Malmivaara. 

Wanda Agnieszka Dubiel jako Johanna Koskinen
Jitka Čvančarová jako Johana Rychnovská


Wanda je uznávaná finská herečka, která právě když se rozhodla odejít z divadelního angažmá na volnou nohu, objevila se nabídka na seriál. „Johanna má tvrdou slupku, ale dobré srdce. Její život se s ní vůbec nemazlí a ona se snaží s ním tímto způsobem něco udělat,“ popisuje herečka svůj seriálový charakter. Wanda je po otci, jazzovém muzikantovi, Polka a po matce Finka, polsky ale prý neumí ani slovo. Se svými hereckými kolegyněmi se při natáčení spřátelila natolik, že prý okamžitě jak přišly na plac, poznaly, která ráno vstala se špatnou, nebo s dobrou náladou. Anebo se beze slov dokážou sladit v oblečení tak, že nevěří vlastním očím. Herečka žije s přítelem a třemi psy v Helsinkách. 

Malla Malmivaara jako Kirsi Lundbergová
Lucia Siposová jako Veronika Majerová 


Malla si zahrála třicetiletou Kirsi se všemi krizemi na světě, a které uniká realita života, jak tvrdí. Dokonce než začala natáčet seriál, domluvila si schůzku s režisérem a kostýmním návrhářem, aby přednesla své návrhy o tom, jak by se její postava měla oblékat. Malla je matkou patnáctileté dcery Oslan, kterou prý všichni, kdo je neznají, považují za její mladší sestru. Kromě herectví je Malla známá i jako zpěvačka vystupující pod pseudonymem Belle Who. Hudební talent zdědila po otci Juhy Malmivaary, který je známý finský violoncellista. Věnuje se baletu a lukostřelbě. 

Galerie

Komentáře 0

Související články

Šéfredaktorkou webu je Petr Slavík, e-mail serialy@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail studio@koncal.com

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu

© 2016 – 2020 FandimeSerialum.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest

Zavří reklamu