Jeho temné esence: Plnohodnotný trailer plný magie, vzducholodí a bojových ledních medvědů

Jeho temné esence: Plnohodnotný trailer plný magie, vzducholodí a bojových ledních medvědů | Fandíme seriálům
Zobrazit dalších 11 obrázků
Přinášíme prozatím nejdelší trailer k velkolepé fantasy sáze Jeho temné esence.

Pro novou epickou fantasy ságu je momentálně na televizních obrazovkách rozhodně místo. Spolupráce BBC a HBO stvořila velkolepou sérii His Dark Materials (Jeho temné esence), která se chlubí nádherným audiovizuálním kabátkem, filmovými vizuálními efekty a skvělým hereckým obsazením. Fanoušci fantasy trilogie od autora Philipa Pullmana se tak snad konečně dočkají poctivého zadaptování rozsáhlého příběhu, který vyjma trilogie Jeho temné esence bude vycházet i z "rozšiřujících" románů, konkrétně ze zatím nedokončené prequelové trilogie Kniha prachu.

Jeho temné esence: Dabéry zvířecích rolí vede "Hercule Poirot"
 

Producenti projektu očividně věří, jelikož se současně s první natočila i druhá řada. Obě série nabídnou osm epizod. Prvního dílu se dočkáme již za měsíc 4. 11. V hlavních rolích se představí Dafne Keen, James McAvoy, Ruth Wilson a Lin-Manuel Miranda. Zatím není jasné kolik děje z knižní předlohy bude v prvních dvou řadách obsaženo. Dejte nám vědět v komentářích, co na dvou a půl minutovou upoutávku říkáte.

His Dark Materials vycházejí z knižní trilogie Philipa Pullmana. Její první díl byl zpracován ve filmu Zlatý kompas, který se však nedočkal dobrého přijetí a podle mnohých nedokázal kvůli své krátké délce zachytit esenci knih. Od seriálu se čeká, že by mohl tuto chybu napravit.Knižní trilogie ve svém úvodu představuje sirotu Lyru ve světě, který se v mnohém podobá a v mnohém se liší od toho našeho.

Lyra pátrá po uneseném kamarádovi, odhaluje hrozivé plány únosů dětí a postupně se snaží porozumět zvláštního fenoménu zvaného Prach. Na nebezpečné pouti se k ní připájí kluk Will, vlastník speciálního nože, který umožňuje prořezat si průchody mezi různými světy. Lyra se postupně dovídá pravdu o svých rodičích, o svém osudu a se svým souputníkem se dostává do válečné vřavy proti nebeským sílám, která vede až k samému vyvrcholení epického fantaskního putování plného magie, zvláštních artefaktů, démonů a paralelních světů.

Zdroj: Slashfilm

Galerie

Komentáře 2

Ivča | 04.11.2019 16:46
Zlatý kompas jsem četla pred mnoho lety. Prvni dil, jak knižní, tak zfilmovany, mě nadchnul. Další dva jsem vyloženě chroupala, neslo mi to číst. Každopádně trailer vypadá velmi slibně. Určitě seriál shlednu.

Související články

Zlatý kompas

07.12.2007 | USA, Velká Británie
Dobrodružný, Fantasy
Info o filmu

Šéfredaktorkou webu je Petr Slavík, e-mail serialy@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail studio@koncal.com

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu

© 2016 – 2020 FandimeSerialum.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest

Zavří reklamu