První dojmy: Lovecraft Country - Spíše sonda do historie rasismu, než horor

První dojmy: Lovecraft Country - Spíše sonda do historie rasismu, než horor | Fandíme seriálům
HBO
Zobrazit dalších 23 obrázků
Nicméně, když dojde na hororové momenty, jsou parádní.
  1. Kapitola č.1
  2. Kapitola č.2

Když dojde na hororové momenty, jsou špičkové

Musím říct, že mě potěšilo něco, co možná někomu nebude po chuti, ale já jsem ocenil, že se monstra příliš dlouho neskrývala ve stínu, ale byla nám ukázána v celé své krása a nutno říct, že vypadají dobře (dobře hrozně) a jsou hooodně krvelačná. 

Závěrečné momenty jsou dynamickou brutální hororovou jízdou a pokud se v dalších dílech dočkáme více podobných chvilek, tak se je opravdu na co těšit.

Jak název napovídá, tak se seriál inspiroval u hororové školy H.P. Lovecrafta (potažmo stejnojmenným románem Matta Ruffa), který má své nezaměnitelné kouzlo a styl a jsou tu náznaky toho, že se ho podaří zachytit, ale opravdu bych ocenil to, aby v dalších dílech bylo vybalancováno, kolik pozornosti je věnováno hororu a kolik společenským tématům. 

Co si určitě zaslouží chválu, je ústřední obsazení v čele s Jonathanem Majorsem (Atticus) a Jurnee Smollett  (Letitia). Obě postavy mají zajímavou minulost, obě postavy jsou napsány a zahrány tak, že si k nim poměrně rychle vytvoříte vztah a nebude vám lhostejný jejich osud a především Letitia je sympatickou hrdinkou, která rozhodně není jen ženuškou v nesnázích, která čeká, až ji někdo zachrání. 

První epizoda je tak velmi slušný nadprůměr, který probudí zvědavost, ale zatím seriál není tím, čím se podle upoutávek zdálo být. Ocením, pokud by se v dalších dílech věnovalo víc pozornosti hororovým aspektům, byť ty sociální jsou zajímavé, ovšem, chtělo by to najít větší "balanc" mezi prezentací toho, jak byla Amerika v dané době rasistická a hororovými prvky.

« Předchozí kapitola
Naše hodnocení
7/10
Galerie

Komentáře 0

Související články

Šéfredaktorkou webu je Petr Slavík, e-mail serialy@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail studio@koncal.com

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu

© 2016 – 2020 FandimeSerialum.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest

Zavří reklamu