Pán prstenů: Odhaleno datum vydání a první foto z nového seriálu ze Středozemě

Pán prstenů: Odhaleno datum vydání a první foto z nového seriálu ze Středozemě | Fandíme seriálům
New Line Cinema
Zobrazit další 2 obrázky
Prvních epizod se dočkáme až v příštím roce, později, než se očekávalo.

Připravovaný seriál Pán prstenů, mapující dosud nezpracované příběhy ze světa Středozemě, dokončil natáčení 1. řady. Při této příležitosti Amazon sdílel podstatné novinky – konkrétně se podělil o vůbec první oficiální fotografii a především odhalil datum vydání. Premiéra první epizody seriálu proběhne na platformě Amazon Prime Video 2. 9. 2022, přičemž každý nový díl bude vycházet s týdenním odstupem.

Produkce projektu, který nedávno zbořil historické rekordy jako nejdražší seriál všech dob, probíhala od loňského roku na Novém Zélandu, stejně jako v případě trilogií Pána prstenů a Hobita režiséra Petera Jacksona. Vlivem koronavirové pandemie byla práce štábu na první řadě po přibližně půlroční pauze obnovena v září, přičemž probíhala až doteď. Odhalené datum vydání je zazší, než se čekalo – původní předpoklady počítaly s koncem letošního roku. Vzhledem k pravděpodobně velké náročnosti postprodukce a tvorbě vizuálních efektů oddálená premiéra však spíše nepřekvapí.

Pán prstenů: Kaskadéři si stěžují na riskantní natáčení
 

Jako jistá záplata pro čekající fanoušky může posloužit první oficiální snímek zachycující seriálové prostředí. Na fotografii můžeme vidět neupřesněnou postavu zahalenou v bílém před panoramatem masivního města. O jaké město se jedná, nevíme. Spekulace se však nejčastěji točí kolem elfských měst, a to sice Valinoru, Gondolinu či známé Roklinky (za předpokladu, že by se tvůrci seriálu rozhodli přepracovat její podobu oproti filmovému zpracování). Jedná se však pouze o teorie, které nejspíše potvrdí až trailery nebo samotný seriál. Foto najdete dole v galerii.

Příběh nového seriálu se bude odehrávat tisíce let před událostmi Hobita a Pána prstenů, období tzv. Druhého věku. Kromě zcela nových postav se na obrazovce objeví i některé dobře známé charaktery, mezi jinými například dlouhověcí elfové jako Galadriel a Elrond. Až v navazujících sériích se pak očekává i návrat Saurona, ústřední záporné postavy hlavní knižní ságy J.R.R. Tolkiena.

Showrunnery seriálu Pán prstenů jsou JD Payne a Patrick McKay, úzce s nimi spolupracuje i Bryan Cogman. Úvodní epizody točí J.A. Bayona. Do jednotlivých rolí zatím byli obsazeni Maxim Baldry, Ema Horwath, Markella Kavenagh, Morfydd Clark, Joseph Mawle a Robert Armayo. Clark hraje mladou Galadriel, Mawle záporáka, Armayo mladého hrdinu. Premiéra je naplánována na 2. 9. 2022.

Zdroje: Amazon, ScreenRant

Přidat na Seznam.cz
Galerie

Komentáře 2

Daniel | 06.08.2021 00:24
K Marvelu si zjistíte i počet varlat vedlejší postavy a k nejočekávanějšímu seriálu současnosti jen plácáš blbosti. Na obrázku vidíme 2 Valinorske stromy při mísení světel. Tedy před tím než stromy zničil Melkor. Valinor ale není město nýbrž země. Takže město je Valimar.
Vstoupit do diskuze

Související články

132
1
4
1

Šéfredaktorkou webu je Petr Slavík, e-mail serialy@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail studio@koncal.com

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu | Upravit nastavení soukromí

© 2016 – 2024 FandimeSerialum.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest

Zavří reklamu