Recenze: Hra o trůny se v 8. řadě vrací v plné síle

Zobrazit dalších 18 obrázků
Rekapitulujeme a  hodnotíme záčátek závěrečné série Game of Thrones. Draci, politika i niterní sváry ústředních postav - Všechno je zpátky.
  1. Kapitola č.1
  2. Kapitola č.2
  3. Kapitola č.3

Nejen, že to úchvatně vypadá, ale má to i svojí vypravěčskou logiku. Pokud má být Winterfell a jeho bezprostřední okolí do budoucna místem, kde se živí střetnou s Night Kingovou armádou, je jedině dobře, pokud celý prostor blíže poznáme a alespoň přibližně se v něm zorientujeme. Přelety draků a kráčející jednotky Unsullied potom krásně nechávají vyniknout nedůvěru, kterou místní vůči samozvané královně Daenerys chovají.

Jedinou očividnou připomínkou blížící se armády mrtvých byla závěrečná scéna na hradě rodu Umberů. Mozaika z lidských končetin a těl byla vizuálně podmanivá, dala epizodě silnou tečku a ještě jednoznačně připomněla, jak je Night Kingova armáda nelidská.

Aby toho po vizuální stránce nebylo málo, dočkali jsme se scény, ve které se Daenerys a Jon Snow proletí zamrzlou krajinou na hřbetech draků. To má opět několikerý význam. Jednak je to celkem impozantní podívaná. Takhle úžasně vyvedené draky nevídáme v kinech, natož doma v televizi. Vedle toho je také už teď ustanoveno, že se Jon může do budoucna vrhat do bitvy na dračím hřbetě a viditelně se prohlubuje zalíbení, které v sobě mladá dvojice má. Tenhle vztah přitom v následujících událostech zjevně bude hrát zcela zásadní roli.

Právě napětí, které příchod Daenerys způsobil, bylo hlavní náplní epizody. Nikomu není příjemné, když vám pod okny pochodují cizí vojska, i když vám tvrdí, že přišla pomoci. Jenže to samozřejmě není všechno. Jon svoje podřízení dračí královně s nikým nekonzultoval, stejně jako s nikým nekonzultoval, že otevře brány Lannisterským vojskům. Daenerys dál ostentativně dává najevo, že je svrchovaná královna, místo toho, aby se snažila vystupovat maximálně smířlivě a diplomaticky. Zatím se drží zpátky, ale je patrné, že jakmile proti ní kdokoliv zkusí otevřeně vystoupit, bude mít Jon hodně co dělat, aby zažehnal ostřejší rozmíšku.

« Předchozí kapitola
Další kapitola »
Naše hodnocení
8/10
Galerie

Komentáře 1

Sarkacarka | 16.04.2019 11:16
Jerome (Bronn) nekde prohlasil, ze z jeho vyvoje asi nebudou divaci nadseni, takze se obavam, ze podpori Cersei. Otazkou je, jak to bude probihat, kdyz spolu kvuli bourlivemu rozchodu v real life odmitaji natacet :D

Související články

Šéfredaktorkou webu je Missandei, e-mail serialy@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail studio@koncal.com

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu

© 2016 – 2019 FandimeSerialum.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest

Zavří reklamu