Kolik si vlastně Homer Simpson vydělá v elektrárně

Kolik si vlastně Homer Simpson vydělá v elektrárně | Fandíme seriálům
20th Century Fox Television
Zobrazit dalších 5 obrázků
Homerovo pracovní vytížení se točí kolem spánku a krabice koblih. Přesto má vlastní dům a jeho rodina po finanční stránce nestrádá. Kolik Homer vlastně vydělává? 

Žlutá rodinka Simpsonových se na televizních obrazovkách objevuje už přes třicet let a už od vzniku seriálu má hlava rodiny, Homer Simpson, práci ve springfieldské jaderné elektrárně jako jaderný bezpečnostní inspektor (původně dělal pouze jaderného technika). Mnohokrát jsme mohli vidět, jak Homer vysedává u řídícího panelu, ovšem místo zajišťování bezpečného provozu elektrárny se buď jen láduje oblíbenými koblihami nebo prostě spí. Fanoušci si tak začali pokládat otázku, jaké je vlastně výše Homerovy týdenní výplaty, když si může dovolit vlastní dům a bez problémů uživí pětičlennou rodinu s nepracující manželkou.

Simpsonovi: Co jste možná nevěděli o speciálních čarodějnických dílech
 

Náznak Homerova platu byl nalezen v epizodě Mnoho Apua pro nic (23. epizoda 7. řady), ve které se občané Springfieldu bouří proti zvyšování daní. Když si Homer posteskne, že dostává málo peněž, je vidět na jeho výplatní pásce 362,19 dolarů za týden (celkem 479,60 před zdaněním), což by znamenalo, že si Homerova hodinová odměna je 11,99 dolarů. Znamenalo by to tedy, že si Homer za celý rok vydělá něco přes 24 tisíc dolarů. Zmíněná epizoda vyšla v roce 1997, kdy byl průměrný kurz jednoho dolaru 27 korun českých. Homer by si tak za týden vydělal 9 779 korun a za rok přibližně 648 000 korun.

Další narážka na Homerovu výplatu se objevila v jedenadvacáté řadě v sedmnácté epizodě nazvané Kult Montgomeryho Burnse. V epizodě pijí Homer a jeho kolega Carl víno za 60 000 dolarů, přičemž Homer utrousí, že právě pije celou svoji výplatu. Homer by si tak mohl za rok nakonec vydělat mnohem víc, než bylo původně uváděno. Finanční situace Simpsonových se ovšem v seriálu poměrně často mění. Někdy jde rodina od výplaty k výplatě a někdy utrácejí až příliš. Zdá se, že tvůrce Matt Groening se příliš nestaral o návaznost tématu financí v seriálu a pravidla si nastavil tak, aby Simpsonovi nebyli ani příliš bohatí, ani příliš chudí.

Zdroj: ScreenRant

Přidat na Seznam.cz
Galerie

Komentáře 12

Honza | 25.08.2020 08:56
"Mám tři děti a žádný peníze. Proč radši nemůžu mýt žádný děti a tři peníze."
Vstoupit do diskuze

Související články

Šéfredaktorkou webu je Petr Slavík, e-mail serialy@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail studio@koncal.com

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu

© 2016 – 2021 FandimeSerialum.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest

Zavří reklamu