Po skončení Hry o trůny přišlo HBO téměř o půlku svých diváků

Po skončení Hry o trůny přišlo HBO téměř o půlku svých diváků | Fandíme seriálům
HBO
Zobrazit dalších 9 obrázků
Epické fantasy podle George R.R. Martina je pro stanici očividně mnohem důležitější, než se původně zdálo.

Je relativně jasné, že je Hra o trůny jedním z nejpopulárnějších seriálů všech dob a obrovskou popkulturní ikonou, která nastartovala dnešní obrovský televizní boom. Dobře si je toho vědoma i samotná stanice HBO, která i po téměř třech letech od závěru seriálu rozhodně nehodlá značku odložit k ledu a chystá další projekty odehrávající se ve fantaskním světě - jmenovitě prequelový House of the Dragon. 

Všichni moc dobře víme, že Hra o trůny představuje pro HBO vlajkovou loď, až doteď si však nejspíše dokázal málokdo představit, jak velkou roli v úspěchu stanice skutečně hraje. Velice dobře tuto důležitost a celkovou popularitu seriálu prezentuje server Variety, který vydal svůj seznam nejpopulárnějších televizních stanic uplynulého roku v USA. Z něj vyšlo najevo, že HBO v roce 2020 ztratilo oproti roku 2019 38 % diváků.

Hra o trůny: Co si představitel Jaimeho Lannistera myslí o kontroverzním osudu své postavy
 

Tento relativně výrazný propad se může přičítat více věcem, právě zakončení Hry o trůny vysílané v roce 2019 se však zdá jako pravděpodobná příčina. Napovídá to také ještě masivnější pokles sledovanosti mezi diváky od 18 do 49 let, tedy hlavní cílové skupiny oceňovaného fantasy. Zde počet diváků v minulém roce klesl dokonce o 52 %

Faktorů samozřejmě s největší pravděpodobností existuje více, jistou roli dost možná hrálo například spuštění streamovací platformy HBO Max. Spojení s koncem Hry o trůny se však velice přirozeně nabízí a je otázkou, zda ještě něco dokáže diváky přivést zpět. Například zmíněný spin-off House of the Dragon by měl jít exkluzivně na HBO Max.

Foto: HBO

Zdroj: Variety

Přidat na Seznam.cz
Galerie

Komentáře 0

Související články

30
3
3
3

Šéfredaktorkou webu je Petr Slavík, e-mail serialy@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail studio@koncal.com

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu

© 2016 – 2021 FandimeSerialum.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest

Zavří reklamu