The Central Park Five: Drama o pětici neprávem obviněných

Ava DuVernay připravuje pro Netflix minisérii o případu pěti mladíků, kteří byli obviněni ze sexuálního napadení, které nespáchali.

Ava DuVernay, režisérka proslulá angažovanými snímky z historie i současnosti (Selma, 13th), natočí pro Netflix pětidílnou minisérii o případu tzv. Central Park Five. V noci 19.dubna 1989 byla v manhattanském Central Parku brutálně napadena a znásilněna Trisha Meili, a několik dalších lidí zraněno. Případ se stal jedním z nejsledovanějších v 80. letech, ze zločinů bylo následně obviněno a vězením potrestáno pět mladistvých mužů, z nichž čtyři byli Afroameričané, a jeden hispánského původu. Odsouzeni byli k trestu odnětí svobody od 6 do 13 let. V roce 2002 se zjistilo, že čin spáchal jistý Matias Reyes, mladistvý delikvent, který se ho dopustil sám. Pětice neprávem odsouzených následně žalovala město a stát New York mimo jiné za rasovou diskriminaci a citovou újmu. Soudní pře se táhly až do roku 2014, kdy bylo dosaženo dohody.

Příběh těchto pěti mužů byl již jednou zfilmován v dokumentu The Central Park Five režiséra Kena Burnse. Ava DuVerney ke své novince píše i scénář, přičemž každý z pěti dílů by měl pojednávat o jednom z odsouzených mužů, a měl by se odehrávat od prvních výslechů na jaře 1989, až po jejich osvobození a odškodnění v roce 2014. Režisérčin předchozí projekt, dokumentární 13th, zabývající se rasismem v americké justici a věznicích, získal nominaci na Oscara a sklidil pochvalné recenze. Chystaná novinka proto vzbuzuje pozornost. Minisérii bychom měli vidět v průběhu roku 2019 na Netflixu.

Na zvěr trailer na zmiňovaný starší dokument, ze kterého pochází také úvodní fotografie článku.

Komentáře 0

Související články

Šéfredaktorkou webu je Petr Slavík, e-mail serialy@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail studio@koncal.com

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu

© 2016 – 2020 FandimeSerialum.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest

Zavří reklamu