Hra o trůny: TOP 5 soubojů, které se blíží realitě

Hra o trůny: TOP 5 soubojů, které se blíží realitě | Fandíme seriálům
Zobrazit dalších 6 obrázků
Pomalu se blíží poslední řada tohoto skvělého seriálu, a vy už jste pozapomněli všechny pěkné a realisticky vykreslené souboje? V tom případě je tento článek právě pro vás!
  1. Kapitola č.1
  2. Kapitola č.2
  3. Kapitola č.3
  4. Kapitola č.4
  5. Kapitola č.5

Nejdříve si ujasníme pravidla. Skoro všechny souboje ve Hře o trůny jsou dělané tak, aby se na ně dalo koukat, tedy aby z toho divák něco měl. Je to tedy scénika neboli „stage fight“. Úkolem těchto soubojů není zabít soupeře, ale pobavit diváky. Jak moc se bude scénický souboj snažit vypadat jako ten bojový, je čistě na umělcích, popřípadě choreografovi. V seriálech jako je právě Hra o trůny se dá očekávat, že budeme chtít, aby postavy vypadaly, že se chtějí opravdu zabít. Nyní si tedy ukážeme souboje, které vypadají scénicky dobře a nejvíce se podobají skutečnému boji.

Hra o trůny: 10 extra zajímavostí, o kterých jste na 90% neslyšeli
 

Ned Stark vs. Ser Arthur Dayne

Tento souboj je velice povedený. Někteří dokonce tvrdí, že je nejlepší z celého seriálu. Choreografie je moc pěkná a natrénovat tento souboj muselo trvat vcelku dlouho. Není zde ani moc chyb. Postavy většinou nečekají na seky a vše je perfektně načasované. Problém s tímto soubojem je, že od druhé poloviny, když Ser Arthur Dayne (Luke Roberts) čelí přesile, všichni soupeři nesekají na něj, ale na jeho meče. Nejvíce zabolí pohled na to, jak mladý Ned Stark (Sean Bean) má naprosto volný prostor zasáhnout Arthura Dayna do zad, ale místo toho raději couvá.


Takže naprosto krásná scénika, ale skutečný boj to moc nepřipomíná. Ser Arthur Dayne málem vyhrál jen kvůli tomu, že proti němu stál někdo, kdo nevěděl jak bojovat. Což se ovšem stát mohlo.

Další kapitola »
Přidat na Seznam.cz
Galerie

Komentáře 0

Vstoupit do diskuze

Související články

Šéfredaktorkou webu je Petr Slavík, e-mail serialy@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail studio@koncal.com

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu | Upravit nastavení soukromí

© 2016 – 2022 FandimeSerialum.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest

Zavří reklamu