První dojmy: Titans nabízí něco, co zatím žádný DC seriál

Zobrazit dalších 7 obrázků
Báli jste se toho, jak dopadne první seriál na DC Universe? Nebylo třeba.

Nová streamovací služba DC Universe konečně spustila svůj provoz a nejočekávanějším projektem pro tento rok byl seriál Titans, který si bere inspiraci z komiksových Teen Titans. To je obecně spíše látka pro mladší publikum plná humoru a barevných postav. Tvůrci Geoff Johns a Greg Berlanti se však rozhodli látku pojmout úplně opačným směrem a vytvořit temný seriál s vážnějším pojetím. První trailery a oficiální vzhledy postav vyvolávaly velké rozpaky a spousta lidí přisuzovala seriálu okamžitě špatné výsledky. První ohlasy ze zámoří však překvapivě byly pozitivní a my si díky Netflixu, který koupil mezinárodní práva, můžeme udělat svůj vlastní úsudek. Jak tedy dopadl první díl?

Článek může obsahovat mírné spoilery k první epizodě

Titans: Fotky celého týmu, jednotlivých členů a Jasona Todda
 

Příběh začíná u mladé Rachel (Teagan Croft), která díky vizím a nočním můrám cítí, že má v sobě něco temného, čehož se bojí jak její matka, tak ona. Následující události pak způsobí útěk Rachel do Detroitu. Tam už nějakou dobu působí Dick Grayson (Brenton Thwaites) jako detektiv u místní policie, po nocích však stále honí zločince jako Robin i přesto, že se rozkmotřil s Batmanem a opustil Gotham. Díky zdánlivé shodě okolností se shledává s Rachel, která v něm vidí kluka ze svých snů, a prosí ho o pomoc. V Rakousku se po autonehodě probouzí Kory Anders (Anna Diop), aniž by věděla, kde je, kdo je či co vlastně v Rakousku dělá. Postupně zjišťuje, že se jaksi zapletla s ruskými mafiány, a že má nadlidské schopnosti.

Události první epizody se můžou zdát hodně zmatené, ovšem opak je pravdou. První epizoda nám představuje tři hlavní postavy - Robina, Raven i Starfire, a to v poměrně dobrém tempu po celých 50 minut. Rozložení příběhu mezi tři postavy samozřejmě napomáhá tempu a vyplnění celé délky epizody, a i když je scenáristicky děj v některých případech zjednodušený a sází na náhodu, neměl jsem problém se v jednotlivých situacích chytit. A to je vlastně jediná negativní věc na Titans. Děj až moc sází na náhodu, a aby ubíhal, nechává některé situace prostě přebíhat jednu do druhé bez nějaké výrazné logiky. Další výhradu bych měl k dějové lince Starfire, která je zatím spíše nezajímavá a divák stejně jako postava moc nechápe, co se děje.

Pokud někteří měli pochybnosti o vážnějším pojetí především veselé látky Teen Titans, tak zde nenastává absolutně žádný problém. Seriál plně splňuje kvóty temnoty pro projekty ze stáje DC, jelikož se většina děje odehrává v noci či na temnějších místech. Zde však nejde o Snyderovský temný filtr, ale o stránku a vzhled, které seriálu nijak nevadí.

Seriál si také rozhodně nebere servítky se zabíjením a akcí. Vyloženě akční scéna je sice v prvním díle jen jedna, ovšem je dobře sestříhaná, choreografie souboje je typicky batmanovská a Robin se v souboji s pouličními gangstery nedrží zpátky co do zlomenin či zabodaných nožů. Pokud jste byli zklamaní z toho, že snímek Venom neukázal žádnou krev, pak zde budete spokojení.

Obecně je epizoda hezky natočená, kamera je plynulá a ideálně pracuje se světlem. Atmosféra je docela dobrá, stejně jako poměrně slušné ozvučení. Co se týče samotných postav, možná nepřekvapivě nejvíc zapůsobí Brenton Thwaites jako Dick Grayson / Robin. U mladé Teagan Croft občas věty znějí zbytečně strojově odříkané, ale celkově s ní nemám problém. Anna Diop jako Starfire v roli působí stejně zmateně jako její postava, takže pokud jde o záměr, pak je vystižen úspěšně. Její outfit však je trnem v oku, ať už tomu někdo říká rasismus či ne. Doufal jsem, že to první epizoda vysvětlí, avšak to se nestalo.

Titans: Starfire si zahraje Anna Diop. Je to rasismus?
 

Ve výsledku mě první epizoda Titans příjemně překvapila. Je hezky natočená, má svoji atmosféru, efekty jsou na seriál poměrně dobré a díky množství postav dokáže děj ubíhat dopředu a nezastavovat se zbytečně na jednom místě. Kde Titans ztrácejí na kráse, je scénář, který si příliš nedělá hlavu s propojením jednotlivých linek. Hodně věcí se děje náhodně a v dějové lince Starfire vlastně vůbec nevíte, o co jde. I přesto dokázala první epizoda šikovně načrtnout jednotlivé postavy a děj obecně. Když si vezmu, že spoustu zajímavých postav z celého světa DC ještě uvidíme, tak se na další díly těším. Pokud jste již unaveni z nekonečných seriálů z Arrowverse, Titans nabízejí něco, co zatím žádný seriálový projekt ze stáje DC Comics.

Naše hodnocení
7/10
Galerie

Komentáře 2

TucnakNik | 14.10.2018 23:23
Já osobně jsem věděl z dostupných informací s čím ten její outfit souvisí, ale z toho dílu sem to úplně nepochopil. Údajně by se toho měla zbavit po dvou dílech, ale je v tom skoro ve všech propagačních materiálech, takže se toho trochu bojím.

Související články

Šéfredaktorkou webu je Missandei, e-mail serialy@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail studio@koncal.com

© 2016 – 2018 FandimeSerialum.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest