Peacemaker: Proč si padouch v legrační přilbě zaslouží vlastní seriál

Peacemaker: Proč si padouch v legrační přilbě zaslouží vlastní seriál | Fandíme seriálům
Warner Bros.
Zobrazit další 1 obrázek
James Gunn vysvětluje proč se po Sebevražedném oddílu rozhodl natočit celý seriál o jedné z jeho postav a odhaluje, co od něj čekat.

Nedávno režisér a scenárista James Gunn na Twitteru vzkázal, že po 131 dnech se natáčení seriálu Peacemaker blíží ke konci. Znamená to, že se konečně o něm dozvíme něco bližšího? Gunn pohovořil s magazínem Empire, takže ano!

James vysvětluje, že Peacemaker rozhodně není nějaký rošťácký antihrdina, co má jen drobné vady charakteru. Není to dobrý člověk. Gunn dokonce neváhal použít terminus technicus „piece of shit“. A k tomu nosí ten nejsměšnější kostým, jaký si dovedete představit. Peacemaker ale zároveň má jasně definované krédo, který se řídí. A to na něm režisérovi připadalo zajímavé. Peacemaker („Mírotvůrce“) chce mír za jakoukoliv cenu. Aby jej dosáhl, tak je mu jedno, kolik mužů, žen a dětí kvůli tomu musí zabít. Zní to jako nesmysl, ale zároveň to podle Jamese dává dokonalý smysl. A John Cena hraje postavu, tak, že je na ní vidět, že jí to rozhodně netěší, že musí (ze svého pohledu musí) vraždit. A právě to připadalo Gunnovi jako dost zajímavý rozpor na to, aby se kolem postavy z očekávaného snímku Sebevražedný oddíl dal celý osmidílný seriál.

Máme očekávat velký sci-fi příběh ze světa Batmana, Aquaman a Supermana, s jejichž existencí se Peacemaker jen těžko vyrovnává. Součástí příběhu zároveň mají být některé reálné problémy současného světa. Peacemaker reprezentuje část populace, kterou můžeme chápat přinejlepším jako „problematickou“. Ani samotný padouchův představitel John Cena situaci nelakuje narůžovo a říká o Peacemakerovi, že je to prostě hřmotný, odporný, hypermaskulinní pitomec. Jak se z něj ale ten pitomec stal a co to v širším kontextu věcí vlastně znamená? V seriálu se to zjevně dozvíme, protože podle Gunna bude postavený do situace, kdy se musí popasovat se svými dosavadními životními volbami a svým extremistickým pohledem na svět.

Foto: Warner Bros.

Zdroje: James Gunn, Empire

Přidat na Seznam.cz
Galerie

Komentáře 0

Vstoupit do diskuze

Související články

Šéfredaktorkou webu je Petr Slavík, e-mail serialy@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail studio@koncal.com

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu | Upravit nastavení soukromí

© 2016 – 2022 FandimeSerialum.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest

Zavří reklamu