Živí mrtví: Velký rozbor ukázky na nové díly bez Ricka (zasazeno do kontextu s komiksy)

Živí mrtví: Velký rozbor ukázky na nové díly bez Ricka (zasazeno do kontextu s komiksy) | Fandíme seriálům
Zobrazit dalších 30 obrázků
Čeho všeho jste si v novém traileru nemuseli všimnout? Je toho celkem dost!
  1. Kapitola č.1
  2. Kapitola č.2
  3. Kapitola č.3
  4. Kapitola č.4
  5. Kapitola č.5
  6. Kapitola č.6
  7. Kapitola č.7

Článek obsahuje spoilery!

Tvůrci slibovali, že nás po odstranění hlavní postavy, Ricka Grimese, čeká jakýsi restart. No jo, jenže to se snadno řekne a ještě hůře se to představí. Dlouho jsme si nad touto novinkou lámali hlavu, protože - jak chcete zachovat všechny základní stavební pilíře, a přesto začít se zcela čistým štítem? Jenže oni na to vážně přišli. Chvilku poté, co jsme se dozvěděli, co se stalo s hlavním tahounem Rickem, jsme dostali vskutku adekvátní odpověď. Přesněji krátkou ukázku z nových dílů, které se budou odehrávat celkem šest let po posledních událostech!

Živí mrtví: Konec Ricka Grimese krok za krokem!
 

A protože tato ukázka prozradila mnoho nových věcí a tak velký časový skok jsme v seriálu ještě nikdy nezažili, najde se tu dost materiálu k rozboru. V tomto rozboru budu vycházet z prodlouženého traileru, který naleznete o pár řádků níže. Zde se krom klasického traileru dočkáme na konci i dialogové scény mezi Gabrielem a Rositou a půjdeme hezky záběr po záběru. A tady to je!

Než se ale dostaneme k samotnému prvnímu záběru, dovolte mi menší, ale neméně důležitou odbočku. Než se totiž trailer na konci poslední epizody vůbec spustí, předchází mu scéna, která odhaluje celý fakt posunu v čase. A to dost nečekaným způsobem. Celou scénu najdete zde. Tuto scénu otevírá pětice zbrusu nových postav bojujících proti chodcům, až nakonec zůstanou semknutí a obležení ve vražedném kruhu. Když v tom od lesa začnou znít výstřely a několik zombíků popadá k zemi. Skupina poté uvolněnou cestou prchá k lesu. Tam se dozvídá, že střelcem byla malá holka. Na zádech má jakousi malou katanu (?), za ní vidíme podomácku vyrobený luk opřený o strom a v ruce stále svírá nedávno použitý revolver. Ne nepodobný tomu, který vlastnil samotný Rick Grimes. A jak by ne, když je to jeho dcera Judit!

V poslední, tedy páté epizodě, bylo malé Judith něco kolem 3 – 4 let. Skokem o 6 let dopředu jí tedy v následujících dílech bude zhruba 9 – 10 let. Zeptá se jedné z postav, jak se jmenují, a ta odpoví – Connie, Kelly, Yumiko a Mark (ten tlustý z Fantastických zvířat). Díky komiksům lze vyčíst, že odpovídající pátou osobou bude vůdkyně skupiny, Magna. Tato jména ještě budeme potřebovat. Když se Magna následně zeptá na jméno neznámé holčičky, ta napřed zvedne ze země klobouk, který jistě pozná každý správný fanda. Jedná se Rickův policejní klobouk, který po něm zdědil její zesnulý bratr Carl. Ta si ho nasadí na hlavu, aby následně pronesla slova v klasicky bondovském stylu: „Judith, Judith Grimes.“ Rodinná linie tedy bezpečně pokračuje dál a my konečně také.

Zbytek rozboru čtěte v dalších kapitolách.

Další kapitola »
Přidat na Seznam.cz
Galerie

Komentáře 3

Ondřej | 11.11.2018 22:17
Ano, máš pravdu, Negan Judith pomáhá s úkoly a zároveň se jí snaží dostat do hlavy jako u ostatních postav, ale Judith není hloupá a neposlouchá ho.
Vstoupit do diskuze

Související články

Šéfredaktorkou webu je Petr Slavík, e-mail serialy@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail studio@koncal.com

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu

© 2016 – 2021 FandimeSerialum.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest

Zavří reklamu